Shfrytëzuan 17-vjeçaren si prostitutë, 3 në burg, minoreni 'kyçet' në shtëpi, shoku dorëzohet në Sarandë! Familja e vajzës ikën nga banesa pasi i vunë tritol

Ameld Merlika i shpallur në kërkim nga policia pas denoncimit të 17-vjeçares nga Fushë Kruja për përdhunim është dorëzuar sot në Sarandë. Report Tv mëson se Merlika ka qenë me pushime në Greqi dhe në momentin që ka mësuar se është shpallur në kërkim është kthyer edhe është vetëdorëzuar.

Me dorëzimin e 17-vjeçarit në kërkim nga grupi vijon që të mbetet vetëm Alket Brata, i cili është personi që dyshohet se hodhi pakon me tritol të shtëpia e 17-vjeçares ditën e djeshme në Fushë Krujë. Ndërkohë që Report Tv mëson se familja e 17-vjeçares është larguar nga banesa ku dje u hodh tritoli, ndërsa tek ajo banon vetëm i ati.

Ndërkohë sot gjykata e Krujës ka dhënë masën e arrestit për katër të arrestuarit. Tre prej tyre janë lënë burg, ndërsa vetëm Leonard Stafa, minoren pasi është 17 vjeç, i hetuar për veprat penale të “Prodhimit dhe Shitjes se Lendes Narkotike” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”, është lënë në arrest shtëpie.

Sakaq për tre personat, të cilët gjykata e Krujës vendosi arrest me burg janë: Edison Caca(Çangu), i hetuar për kryerjen e veprës penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit”. Fatjon Leka, i hetuar për veprën penale te “Shfrytëzimi i prostitucionit”. Arbis Shima, i hetuar për kryerjen e veprave penale të  “Prodhim Shitje e Lëndeve narkotike” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”.

Seanca e sotme filloi me vonesë për shkak të mungesës së psikologes pasi njeri nga të arrestuarit është 17 vjeç, minoren.

Të arrestuarit që sot dolën para gjykatës
Edison Çangu 28 vjeç-arrest me burg
Fatjon Leka 25 vjeç-arrest me burg
Leonard Stafa 17 vjeç--arrest shtëpie
Arbis Shima 26 vjeç-arrest me burg

U dorëzua sot në Sarandë
Ameldi Merlika 17 vjeç

Në kërkim
Alket Brata 23 vjeç

Report Tv siguroi dje dëshminë e vajzës dhe dosjen e plotë në prokurori, ku tregohet se si e mitura ra pre e shfrytëzimit seksual nga 6 persona. Në këtë histori janë të përfshirë dhe persona të tjerë të cilët kanë kryer me të marrëdhënie seksuale kundër dëshirës së saj, ndërsa e mitura tregon dhe qëllimet e kreut të grupit Alket Brata për ta shfrytëzuar atë në Greqi (lexo ketu).

Banesa e 17-vjeçares

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

 • Eri: 14/07/2020 17:51

  Detyrohet familja shkrete me 100 e 1 halle te largohet nga shpia,Ah shtet a shtet i cop fush kruje se bo zdap per ca e marin rrogen gjith ato police,T'a boj ligjin dinamiti me i vu duret kokes

  Përgjigju
 • Mesuesi: 14/07/2020 14:56

  Morali i historise : ju perdhunojne, ju vene dinamitin dhe ju largojne edhe nga shtepia. Kjo eshte Shqiperia sot! Edhe thone e ka fajin Enveri. Enveri keta i kishte çuar ne pushkatim si grup dhe familjet ja kishte çuar ne Grabjan per riedukim. Familje te degjeneruarish.

  Përgjigju
 • Sokoli: 14/07/2020 14:05

  Keta paskan qene bande kriminale dhe jo vetem perdhunues. Shteti kaq te veshtire e ka ta vere Fushe-Krujen nen kontroll?!!!!!!. Shume afer Tiranes, vend ideal per kriminelet. Ne fakt nuk duhej larguar familja, ajo duhej mbrojtur. Ata qe duhen syrgjynosur nga Fushe-Kruja duhet te jene familjet e banditeve.

  Përgjigju
 • meri: 14/07/2020 13:37

  Keshtu zgjidhet problemi,duke u larguar nga banesa,shteti ku eshte ??? shteti e ka detyre te mbroje qytetaret viktima,dhe te kapi sa me shpejte keta " kokodrila" ,e t'i mbylli ne kafaz...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Në 'luftë' prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban