Kapet me 2 kg drogë 56-vjeçari në Kapshticë, tentoi të korruptojë policin me 600 euro

Kapet me 2 kg drogë 56-vjeçari në Kapshticë, tentoi të korruptojë policin me 600 euro

Droga e sekuestruar

KORÇË- Një 56-vjeçar është arrestuar në pikën kufitare të Kapshticës për trafik drogë. Policia ka arrestuar Gjovalin Zefin banues në Shkodër, pasi gjatë kontrollit në makinën e tij, i janë gjetur të fshehura, në bagazhin e makinës 7 pako me peshë 2 kilogram lëndë e dyshuar narkotike kanabis.

Shtetasi Gjovalin Zefi, ka tentuar të korruptojë punonjësit e policisë duke iu ofruar 600 euro, me qëllim shmangien e kontrollit.

Veprimet e mëtejshme procedurale dhe hetimore, u kryen nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Korçë, të cilët bënë arrestimin në flagrancë të këtij shtetasi për veprat penale "Trafikimi i narkotikëve", mbetur në tentativë dhe "Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike".

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me kryesuesit, Vllaznia ka gjashtë mungesa! Portieri dy muaj jashtë

Ndeshja me kryesuesit, Vllaznia ka gjashtë mungesa! Portieri dy muaj jashtë