KAS lejoi regjistrimin e PD në 14 maj, Bardhi: Celibashi ‘Non Grata’ për PD-në

KAS lejoi regjistrimin e PD në 14 maj, Bardhi: Celibashi ‘Non Grata’ për PD-në

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi ka deklaruat se Ilirjan Celibashi është tashmë ‘Non Grata’ për PD-në, pasi sipas tij, nuk ka marrë një vendim të drejtë. Ai tha se zvarritja e regjistrimit të PD-së është në dëm të demokratëve.

“Qokat politike nuk e kanë të gjatë kur bëhen në kurriz të ligjit. Ilirjan Celibashi është “nongrata” për PD dhe nuk gëzon asnjë besim për administrim të paanshëm, profesional dhe ligjor të zgjedhjeve të 14 Maj. Zvarritja 10 ditore në shkelje të ligjit ka cënuar rëndë zgjedhjet”, tha Bardhi.


Lajmi kryesor:

KAS regjistroi PD-në në zgjedhje, Alibeaj: Ftoj demokratët të prezantohemi me një kandidat! Bardhi: Celibashi 'non grata' për PD-në


B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027