Kastro Zizo: “Lejomëni të dua gjakun tim...”

Kastro Zizo: “Lejomëni të dua gjakun tim...”
Kënga e fundit e publikuar nga Kastro Zizo, “Papalove” duket se është kthyer si një mollë sherri mes tij dhe ish-bashkëshortes së tij të dytë Erleta Hotit, ku pjesë e asaj historie tashmë është bërë Nia. Ka qenë pikërisht një mesazh i shoqëruar së bashku me një videoklip i cili ka hapur edhe debatin virtual dje pasdite mes dy prindërve të Nias në rrjetet sociale. Ish-bashkëshortja, Erleta ka publikuar e para këtë mesazh; “Kënga "Papalove" nga Klevis Bega aka Kastro Zizo është publikuar në qershor të vitit 2014, si dhuratë nga unë dhe vajza ime Nia për babain e saj, i cili përkujdeset për të vetëm duke i shprehur dashuri përmes këngëve, por jo dhe dashuri atërore... qoftë ajo edhe dashuri morale.

Janë gënjeshtra "prononcimet" mediatike e kjo këngë është publikuar dhe promovuar këto ditë. Për të dytën herë Nia i falenderohet babait të saj, i cili mundohet ta bëj vetën VIP duke kënduar për vajzën e tij e jo duke u perkujdesë për të!”, shkruan Erleta duke hapur një debat virtual mes tyre. Ndërkaq, Kastro është kundërpërgjigjur duke thënë se, nuk është një baba perfekt, madje me 100 gabime, por lejomni të dua gjakun tim. “Kënga ime e fundit “Papalove” qenka keqkuptuar në disa qarqe të ndryshme të cekëta që ‘me demek’ po e përdorkam për Vip-llikun tim! Pfff...stop gazetaruceve dhe mediave idiote... stop dhe mallkim për njerëzit që e mendojnë në këtë mënyrë. Kënga më ka dal nga shpirti për dy engjëjt e mi. Doja ta ndaja dashurinë time me gjithë botën.

E di që nuk jam baba perfekt, madje me 100 gabime... por, dashurinë nuk ma ndal dot askush. Jam i gatshëm ta fshij nga çdo media...për të vërtetuar të kundërtën. Lejomeni të dua gjakun tim....asgjë më shumë nuk kërkoj”, përfundon Kastro. Ashtu siç pati rrëfyer edhe më herët, sipas Kastros kënga “Papalove” është një dedikim i sinqertë për dy fëmijët e tij. Kënga ka nisur të komentohet menjëherë në ‘YouTube’ dhe në rrjetet sociale për këtë rikthim të fortë të tij.

kastro zizoShkrimi u borua në numrin e sotë të gazetës "Shqiptarja.com", versioni print

Redaksia Online
(xh.k/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari