KATAR 2022/ Fitore dramatike për Iranin, dy gola në shtesë i japin 3 pikët kundër Uellsit (VIDEO)

Dita e gjashtë e Botërorit ka nisur me fitoren e vyer të kombëtares së Iranit, që ka mposhtur 0-2 Uellsin edhe pse goli i parë erdhi vetëm në minutën e 99. Pasi britanikët kishin mbetur me 10 lojtarë, hera e parë në këtë Botëror që një kombëtare ndëshohet me të kuq, Cheshmi realizoi nga jashtë zone, duke sjellë një gëzim të madh jo vetëm në pankinë, por edhe në stadium.

Për pasojë i gjithë Uellsi u hodhë në sulm, ndërsa nga një gabim aziatikët përfituan dhe i dërguan shifrat në 2-0, duke vulosur edhe 3 pikët e para për këtë Botëror.

Kjo fitore, të paktën përkohësisht, e ngjit Iranin në vendin e dytë me 3 pikë, po aq sa Anglia që në mbrëmje luan kundër SHBA-së. Për t’u theksuar se në këtë ndeshje, ndryshe nga humbja 6-2 kundër Anglisë, futbollistët e Iranit e kënduan himnin kombëtar.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi