‘Katar 2022’ i fundit për Tite-n, Guardiola projektohet si trajneri i Brazilit për të ardhmen

‘Katar 2022’ i fundit për Tite-n, Guardiola projektohet si trajneri i Brazilit për të ardhmen

Trajneri i Brazilit Titte dhe Guardiola djathtas

Botërori i Katarit do jetë i fundit për Tite-n si trajner i Brazilit. ‘Marca’ bën me dije se braziliani më pas do të ndahet me 5 herë fituesit e Botërorit, pasi një tjetër projekt do të nisi.

Më shumë se sa largimi pritet të bëjë bujë emri i pasuesit që do të zgjedhë ‘slecao’. Pep Guardiola është i përfoluri që do të tentohet të bindet nga Federata Braziliane e Futbollit.

Kontrata e spanjollit me Mançester Sitin mbaron në qershor të vitit 2023 dhe ende nuk ka asnjë shenjë rinovimi nga ana e teknikut.

Kontaktet midis “seleçaos” dhe vëllait të Guardiolës, i cili është njëkohësisht dhe agjenti i tij kanë filluar dhe qëllimi i Brazilit është të arrihet një akord 4-vjeçar me katalanasin.

Vetë Guardiola më herët e ka deklaruar se në të ardhmen do të drejtojë një kombëtare.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Macron i rikthehet deklaratave për dërgim trupash në Ukrainë: Qëndrimet e mia mbi luftën janë të matura dhe të peshuara

Macron i rikthehet deklaratave për dërgim trupash në Ukrainë: Qëndrimet e mia mbi luftën janë të matura dhe të peshuara