KATAR 2022/ Ndihmë nga qielli, Messi ‘thërret’ Maradonën në momentin vendimtar të finales (VIDEO)

Ëndrra e një populli u bë realitet. Argjentina u shpall kampione bote dhe Messi ishte protagonist, por së fundmi po qarkullon një video teksa ‘pleshti’ i kërkon ndihmë nga qielli Diego Armando Maradonës, idhullit të botës së futbollit, i cili ndërroi jetë dy vite më para.

Mediat ndërkombëtare pretendojnë se në penalltinë e katërt që Argjentina u shpall kampione Messi u shpreh kështu teksa Montiel po bëhej gati ta gjuante: “Le të shkojmë Diego nga parajsa”.

Nuk mund të thuhet me 100% nëse kjo ishte ajo që tha Messi, por nëse i kërkoi ndihmë Maradonës ai e bëri edhe njëherë për Argjentinën edhe pse nga shumë larg.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Atmosfera në Dusseldorf, tifozët special të kombëtares: Nga Zvicra, Kosova dhe Australia nuk mungojnë në mbështetje të Shqipërisë

Atmosfera në Dusseldorf, tifozët special të kombëtares: Nga Zvicra, Kosova dhe Australia nuk mungojnë në mbështetje të Shqipërisë