Kate Middleton thyen protokollin mbretëror në paraqitjen e pashkëve, Ja çfarë rregulli theu dukesha

Kate Middleton thyen protokollin mbretëror në paraqitjen e pashkëve, Ja çfarë rregulli theu dukesha

Familja mbretërore

Dukesha Kate Middleton dhe Princi Ëilliam duket se po ndihen shumë blu këto pashkë, të koordinuar me veshjet shumëngjyrëshe me të tre fëmijët e tyre ata morën pjesë në një shërbim të Kishës.

Dukesha e Uellsit, 41-vjeçe që gjithmonë duket mbresëlënëse në daljet e saj publike, spikati dje me veshjen e saj. E tëra në blu, dukesha kishte veshur një pallto dhe kapele blu të ngjashme por ajo që u spikat ishte një detaj që bie ndesh ne rregullat e protokollit mbretëror.

Thonjtë e duarve të gruas së Princit Ëilliam ishin të lyer me një ngjyrë të kuqe të errët, e cila nuk përdoret nga anëtarët e familjeve mbretërore.

Gazeta britanike “Daily Mail”, thotë se fansat e Kate komentuan me fjalë të mira për grimin por nuk e fshehën habinë për ngjyrën që kishte zgjedhur për manikyrin. Siç përmend edhe mediat, zgjedhja e ngjyrës për shërbesën e Pashkëve në kapelën e Shën Gjergjit ishte e kuqe e thellë.

Shumë përdorues të Twitter vunë në dukje se anëtarët e familjes mbretërore po zgjedhin ngjyrat natyrale të thonjve, duke kujtuar se mbretëresha e ndjerë Elizabeth, preferonte nuancat neutrale gjatë gjithë monarkisë së saj.

Eksperti i protokollit mbretëror William Hanson, thekson se ngjyrat e kuqe dhe rozë e ndezur nuk janë të përshtatshme për raste zyrtare dhe sidomos gjatë zisë. Ngjyrat e lejuara, shpjegoi Hanson, përfshijnë “rozë të tejdukshme ose të errët’ .

“A e shihni atë që shoh unë? Shikoni thonjtë në gishtat e princeshës…surprizë ”, shkruan një komentues.

Kjo shënon festën e parë të Pashkëve që nga vdekja e Mbretëreshës Elizabeth ll, me përgatitjet që po zhvillohen për kurorëzimin e ardhshëm të pasuesit të saj Charles dhe Camilla.

 

1/2
K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Euro 'Zvicër 2025'/ Shqipëria e vajzave përballet me Norvegjinë në raundin e parë play-off

Euro 'Zvicër 2025'/ Shqipëria e vajzave përballet me Norvegjinë në raundin e parë play-off