Kategoria e Parë/ Bylisi 'zhdëp' Besën dhe vijon kryesimin, AF Elbasani ndjek! Apolonia ngec në Fier

Kategoria e Parë/ Bylisi 'zhdëp' Besën dhe vijon kryesimin, AF Elbasani ndjek! Apolonia ngec në Fier

Besa - Bylis në 'Arenën e Demave'

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri është në javën e 21-të. Këtë të shtunë tre ndeshje u zhvilluan në orën 13:30. Në Fier, Apolonia dhe Kastrioti barazuan 1-1. Për vendasit shënoi Hebeja në të 23 minutë, para se Kapllani të barazonte në të 57.

Në Burrel, vendasit mposhtën 2-0 Tomorin e Beratit. Kastrati dhe Kurbneshi shënuan nga një gol në secilën pjesë, duke bërë që Burreli t'i largohet zonës së ftohtë.

Në "Arenën e Demave" në kryeqytet, Besa e cila luante si vendase u mposht 0-2 nga Bylis. Golat e Camara dhe Souza bëjnë që ballshiotët të jenë sërish në krye të renditjes. Në 17:00 AF Elbasani mundi 5-2 Luzin dhe sheh nga Superliga. 

Kategoria e Parë, raundi 21:

Apolonia 1-1 Kastrioti

Burreli 2-0 Tomori

Besa 0-2 Bylis

AF Elbasani 5-2 Luzi

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg