Kategoria e Parë/ Flamurtari shkëlqen me tre gola, mposht Vorën dhe merr vendin e dytë

Flamurtari 3-0 Vora

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri mbylli raundin e tretë. Në sfidën e fundit të zhvilluar në Vlorë, Flamurtari vendas mposhti 3-0 Vorën dhe ngjitet në vendin e dytë të renditjes me gjashtë pikë, aq sa vorakët.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të Flamurtarit, pas golit të shënuar nga Oshafi në minutën e 38-të. Pjesa e dytë foli e gjitha për vendasit, që gjetën rrugën e rrjetës edhe dy herë të tjera. Ememe dyfishoi shifrat në minutën e 73-të, pas një pasigurie të portierit Ruçi. Për të vulosur takimin, mendoi Pjeshka, i cili realizoi të tretin në minutën e 80-të.

Ndeshja e radhës për Flamurtarin është kundër Kukësit në transfertë, ndërsa Vora pret Valbonën.