Katnarët e Shqipnisë së Mesme të indinjum me katnarin Bes Kallaku që u vesh si inglezi Beckam

Bes Kallaku dhe David Beckham

Të gjithë gëzuan për përvjetorin e 35 të aktorit të humorit Bes Kallaku, por një lexues i Shqiptarja.com ka diçka për t'i thënë me dashamirësi. Ja mesazhi i tij:  

"Katunari Bes Kallaku mushi 35 vjeç e gjithë Shqipnia e Mesme u gëzu. Po më shumë nga të gjithë u gëzu skraparlliu Ilir Meta dhe dibrania Monika Kryemadhi. Gjithë katunarët po prisnin të shifshin fotot e festës presidenciale ma e mirëprituna në gjithë Shqipninë, po metën pa fjalë. Bes Kallaku nuk ishte vesh si katnari jonë, po si katnar ingliz. Duke qenë së të gjithë katnarët kanë instagram dhe disa janë tifozë me Anglinë, i kishin pa fotot e David Beckam në Angli, ku ai në katun herë vishte kapele, herë cizme llastiku e paliceta kur dilte për peshkim se futej në ujë. E pse Bes Kallaku ishte vesh si Davidi? Pse nuk ka veshje katunaria e Shqipnisë së Mesme? Lene pastaj ajo Xhensila që kishte vonë një mes meshini që i dilte barku si llastik! Ju lutna ju te redaksisë Shqiptarja ta publikoni këtë shqetsim bashkë me fotot që po ju çojmë dhe na thoni a e kemi gabim? Halla halla. I pelqen me thon se osh katnar, po nuk i pelqekan veshjet tona!"

I.K./a.m./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento

Komente

 • roand: 30/11/2020 12:18

  po rolin e katunarit luan ai se katunar eshte e do mbetet

  Përgjigju
 • Sama: 24/11/2020 11:42

  Duhet te ket mbyllje patjeter se jemi nje vend i vogel dhe se perballojm dot me mir vuajm urie sesa te vdesin shqipetaret

  Përgjigju
 • korca: 23/11/2020 13:24

  Se mos na ka rene ne sevda presidenti me Xhensilen ( ku i dihet) , qe nuk ju ndahet sa ne Tirane dhe te Gjiri i Lalzit. E do afer cupken hahahah, ndoshta e motivon ne punen e veshtire qe ka. Ose Mona me katunarin Bes, ndoshta i ben shume per te qeshur dhe ju permireson diten.

  Përgjigju
 • lalgjoni: 23/11/2020 10:10

  Mos u tallni me b(L)esin e kallakajve, se se shpejti do ta shihni edhe ne listen e Monikes dhe metes per deputet te shqypnise, oooo te pjerdhsha trute o popull ku po shkon keshtu me keta kokekatorore kokecepa, bythemuter qe e shesin vehten me artista, humoristra apo leshista

  Përgjigju
 • Iris: 22/11/2020 23:40

  Me shume se sa nje ditelindje, duket si feste korrje e mbledhje prodhimesh nga i gjithe fshati.Nuk jam kunder veshjes se Besit,pasi eshte zgjedhje personale,per nje party me miqte e te afermit e tij dhe nuk po promovon asgje qe te kete te beje me turizmin,apo tregetine kombetare.Te vetmen verejtje qe kam eshte korseja qe ka vene gruaja e tij.Megjithse e kuptoj frymezimin gjysem-fshataresk,gjysem- modern pas veshjes se saj,mendoj se ka deshtuar te na impresjonoje,pasi ne kete rast duket me shume si korse ortopedike,nga ato qe vene njerezit me probleme ne shtyllen kurrizore,ose kur kane hernie te abdomenit.

  Përgjigju
 • AltinTop: 22/11/2020 21:43

  Po ti marrim te gjithe humoristat shqiptare te 50 viteve te fundit me gjithe pasurite e tyre nuk arrijne as te kembet e pasurise qe ka Bes Kallaku... Paradoksi eshte se Meta dekoratat i ka per pjesen tjeter te humorit... kurse me Besin se cka nje mardhenie me direkte pa dekorata... kushedi pse...

  Përgjigju
 • Fredi: 22/11/2020 18:55

  Na myten katnart kallakt

  Përgjigju
 • Tirona: 22/11/2020 17:04

  Nje palo futbollist qe po i mbarohen leket dhe nuk po ka mundesine qe te mirembaje ate vile luksoze na ka hudh kandidaturen per deputet per te vjell ca leke qe te mbaje gjalle ate Vile dhe per te mbrojtur interesat e atyre qe e perzgjollen se kujtojne se do fitojne vota me nje palo futbollist , ku ky nuk din te lidhi as kpucet e sportit te tij, tani pritet qe edhe nje palo aktor i rendomte te hedhi kandidaturen per deputet, O intelektuale te shquar te shoqerise civile qe keni mbaruar ne universitetet me prestigjoze te Botes dhe tani po drejtoni korporata te fuqishme anene mbane botes ngrihuni dhe hajdeni te zeni vend ne karriken e kuvendit per te ndihmuar shqiperine e mjere , se disa politikane vrases, hajduta dhe te korruptuar po mundohen te afrojne karriken e kuvendit disa futbollisteve apo aktoreve injorante qe ti kene si mburoje te tyre per bemat qe i kane sjelle Shqiperise.

  Përgjigju
  • Resli: 22/11/2020 17:59

   Po leri katunaret ne hall te vet o fis q....Po ju Po te jeni aq te zot nuk rrini. Ne telefon Duke shpendare me thashetheme my keshtu ai ashtu vetem prisn ndonje klikim per te Marr dhe ju 10 cent ndyrsira shkoni e punoni mos rrini si parazite ne karrike

 • Vlonjati Djali Lushnjarit me nene labe: 22/11/2020 15:06

  Po ç keni more me fshatarin kallake?

  Përgjigju
 • teal: 22/11/2020 14:59

  Majmuni Bes kallaku lavatrice e metes dhe monikes. Sa gjynof mer aman

  Përgjigju
  • JamKushJam: 22/11/2020 15:04

   E pra cudi gje i digjet xhani per keta? Po mos i bashkon dhe aftesia mendore pervec interesit monetar???×

Lajmi i fundit

John

“Edhe ne kemi zemër”, hajdutët i kthejnë makinën e vjedhur të moshuarës së sëmurë