Kavajë, 2 "kasapë" në pranga
shisnin drogë me furgonin e mishit

Kavajë, 2 shisnin drogë me furgonin e mishit">
KAVAJE - Dy të rinj janë vënë në pranga ndërsa një i tretë është shpallur në kërkim për shitje të lëndës narkotike në zona të ndryshme të qytetit të Kavajës. Policia vuri në pranga 23-vjeçarët Xhavit Nela dhe Leonard Filja si dhe shpalli në kërkim 21-vjeçarin me inicialet A.Ç, i cili dyshohet se ishte bashkëpunëtor i Nelajt.
 
Të rinjtë kishin zgjedhur një mënyrë të “veçantë” të shpërndarjes së lëndës narkotike...përmes një makine të shpërndarjes së mishit.
 
23-vjeçari Xhavit Nela u kap nga policia me 80 gramë kanabis ndërsa drejtonte furgonin me targa AA 813 KT në fshatin Gos, automjet me të cilin veç mishit, shpërndante edhe lëndën narkotike në zona të ndryshme të Kavajës, por edhe në shkolla.
 
Të rinjtë e vënë në pranga menaxhonin dhe një bilardo në qytetin e Kavajës. 

kavaje cunat e droges

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve