Këmba-këmbës Interit, Juventusi fiton 1-0 me Romën! Vendos Rabiot (VIDEO)

Juventus feston golin e Rabiot

Në Torino, një gol i dha tri pikët Juventusit kundër Romës për javën e 18-të në Serie A. "Zonja e Vjetër" fitoi 1-0 me Romën e Mourinhos në një ndeshje me shumë raste në të dyja portat. Miqtë nuk mundën t'i shënonin bardhezinjtë paçka se në sulm nga minuta e parë ishte dyshja Dybala - Lukaku. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, me Ndickan që largoi një top mbi vijën e portës së Romës. Vetëm pak sekonda nga fraksioni i dytë iu deshën Juves që të shënonte me Rabiot. Në një aksion me pasime, Vlahovic pasoi bukur me thembër dhe francezi nuk gaboi përballë Patricio. Goli i dha sigurinë Juves që më pas kontrolloi lojën dhe shënoi edhe me Chiesan, gol që u anullua për pozicion jashtë loje. Me këtë fitore, Juvja ngjitet në kuotën e 43 pikëve në Serie A, duke mbajtur vendin e dytë me dy pikë më pak se Interi kryesues. Roma me 28 pikë mban vendin e shtatë.

GOLAT/ Juventusi mund 1-0 Romën dhe ndjek Interin në krye të Serie A! Milani mposht 1-0 Sassuolon, Atalanta fiton ndaj Leçes

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?