'Kemi jetë seksuale të shkëlqyer', 27-vjeçarja pa gjymtyrë gjen më në fund dashurinë (FOTO)

Piyah Martell është  transgjinorja nga Kalifornia e cila ka lindur me një sëmundje të rrallë. Trupi i saj nuk është zhvilluar plotësisht në mitrën e nënës dhe gjymtyrët e poshtme nuk kanë shtrirje normale.. 27 vjeçarja me gjysmë trupi tregon historinë e saj të veçantë. Ajo ia ka dalë të mposhtë të gjithë paragjykimet dhe ka gjetur dashurinë e jetës.

Piyah tregon se në moshën 27 vjeçare ka takuar partnerin e saj Andrew. Pavarësisht të gjitha paragjykimeve dhe vështirmeve të çuditshme që e kanë shoqëruar gjatë gjithë jetës kryesisht në gjimnaz, ajo i ka dalë të ketë një marrëdhënie normale dhe njerëzore me të dashurin e saj.

‘Ne kemi marrëdhënie seksuale, kemi konflikte herë pas herë që I zgjidhim si gjithë njerëzit e tjerë’ është shprehur ajo për Daily Star.

A.P./d.ba./Shqiptarja.com
Komento