'Kemi shkruar historinë, por këtë sezon kombëtarja U-21 do kualifikim!' Bushi: Kujdes nga Andorra (VIDEO)

Trajneri Alban Bushi ka publikuar sot listën me futbollistët e grumbulluar të Kombëtares U-21 për ndeshjen e parë të eliminatoreve të Europianit 2023. Shqipëria bën pjesën në grupin G së bashku me Anglinë, Slloveninë, Republikën Çeke, Andorrën dhe Kosovën.

“Jemi në një grup të fortë, por i përballueshëm. Në këtë grup do të synojmë vendin e dytë. Jemi një ekip që kemi bërë goxha mirë sezonet e kaluara, jemi në rritje. Nuk kemi marrë vetëm rezultatet të mira dhe kemi arritur për herë të parë në vendin e tretë, por edhe kemi furnizuar me shumë lojtarë ekipin A,”-u shpreh Bushi.

Ndeshja e parë e kombëtares do të jetë më 4 qershor në transfertën e Andorrës.

“Ndeshje me Andorën për ne është shumë e rëndëishme. Do impenjim maksimal dhe përqendrim, sepse duket akip i lehtë në letër, por nuk është edhe aq. Sezonin e kaluar kemi barazuar 2-2 në transfertë, ata kanë mundur Turqinë, por edhe kanë barazuar me Anglinë. Gjithsesi ne kemi më shumë cilësi se ata dhe do të fitojmë atë ndeshje,”-tha ai.

Më 8 qershor kombëtarja e Bushit do të luajë një miqësore po në transfertë kundër Bjellorusisë.  

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Salianjit se doli në përgjimet e Taçit, Braçe: Pres të përfundojnë hetimet dhe ta padisë në gjykatë! Fal betejën politike, jo 'vrasjen' me pagesë