Këndet sportive në Tiranë do rehabilitohen, puna nis nga projekti “LuajTirana” 

Këndet sportive në Tiranë do rehabilitohen, puna nis nga projekti “LuajTirana” 

Rehabilitimi i një këndi sportiv

Të gjitha ambientet sportive në qytetin e Tiranës do t'i nënshtrohen rehabilitimit. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit, menjëherë pas ka marrë në administrim këndet sportive, ka nisur nga puna për organizimin e skuadrës së re, mjeteve, planifikimin e punës, nevojave dhe ndërhyrjet rehabilituese e mirëmbajtëse në fushat sportive që përdoren në Tiranë për sporte të ndryshme si futboll, basketboll, volejboll apo edhe tenis.

Projekti rehabilitues ka nisur nga këndet e projektit pilot “LuajTirana” për të vijuar më pas me çdo kënd tjetër.

Ndërkohë që një punë e përditshme e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit mbetet edhe kujdesja për këndet e lojërave për fëmijë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Hetim në Austri, Itali e San Marino/ SPAK nis letërporosi për dosjen hetimore ndaj Ilir Metës

Hetim në Austri, Itali e San Marino/ SPAK nis letërporosi për dosjen hetimore ndaj Ilir Metës