‘Këndi i ngushtë? S’ka problem!’ UEFA mahnitet me golin e Rei Manajt kundër Bjellorusisë (VIDEO)

Faqja e UEFA-s në ‘tëitter’, ‘UEFA Euro 2020’, i ka bërë jehonë golit të Rei Manajt të shënuar me kombëtaren shqiptare gjatë ndeshjes me Bjelllorusinë e cila ishte e fundit në Ligën e Kombeve dhe që skuadra e drejtuar nga Edy reja e fitoi me shifrat 3-2.

Ishte Manaj ai që shënoi golin e tretë duke i dhënë në atë moment një epërsi të dyfishtë kuqezinjve, por UEFA e ka veçuar këtë moment për shkak se realizimi është shumë i vështirë. “Kënd i ngushtë? Nuk ka problem.”-shkruan UEFA, e cila thotë se autori është Rei Manaj i kombëtares shqiptare.

Manaj më herët kishte realizuar edhe në ndeshjen me Kazakistanin të cilën Shqipëria e fitoi me shifrat 3-1

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Shumica kanë qenë në gjumë kur ka ndodhur aksidenti’, Kurti flet nga spitali ku po trajtohen të plagosurit në Kroaci: Mirëqenia jonë varet shumë nga mërgata, tragjedia e rëndë