“Kënga e grindjes mes jetës dhe vdekjes” nga Zamira Kita dhe Sotiraq Bratko, si një mesazh shprese, ku triumfon jeta (VIDEO)

Aktorët e Teatrit të Korçës “Andon Zako Çajupi”, Zamira Kita dhe Sotiraq Bratko, interpretojnë “Kënga e grindjes mes jetës dhe vdekjes”, poezi e një autori të panjohur të shekullit XVI e përkthyer nga Petraq Kolevica 30 vite më parë, por që përkon me realitetin e këtyre ditëve, ku mijëra njerëz janë duke luftuar me vdekjen për shkak të virusit corona.


Lajmi kryesor:

'Sa bukur është të zgjohesh në mëngjes dhe të marrësh frymë', artistët: Duajeni jetën tuaj, kujdesuni për të! (VIDEO)


/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit