Kërcen nën ritmet e muzikës, Bebe Rexha shijon dasmat tradicionale si një shqiptare e vërtet

Bebe Rexha është një shqiptare e vërtet! Ajo kërcen dhe shijon si ne dasmat shqiptare, duke mos harruar asnjëherë origjinën!

E veshur me një fustan të ngushtë me xixa, Bebe ka ndarë me në pamje nga një dasmë shqiptare në të cilën ishte e pranishme së bashku me familjen e saj.

Ajo publikoi edhe një video me babin duke kërcyer dhe ka shkruar “Vajzë babi”.

Me siguri gjatë dasmës e ka shijuar shumë ushqimin pasi, më parë në një intervistë ka zbuluar se është e dashuruar me ushqimet tradicionale shqiptare.

“O Zot i madh, unë e dua ushqimin shqiptar. Me të vërtetë i dua të gjitha ato që përfshihen në kuzhinën tonë tradicionale. Mua më pëlqen shumë ‘bureku’ dhe ‘fasulet’ dhe thjesht e dua shumë ushqimin shqiptar, por ‘bureku’ është i preferuari im. Pastaj më pëlqen ‘flija’, kështu që ato janë të preferuarat e mija dhe ne gjithmonë i bëjmë ato gjatë gjithë kohës në shtëpinë time. Unë di t’i gatuaj.”, ka thënë këngëtarja gjatë një interviste.

Pavarësisht përmasave ndërkombëtare të karrierës së saj, Bebe ka qëndruar gjithmonë pranë Shqipërinë në momente të vështira.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Apeli i la pa vulë/ Kreshnik Çollaku braktis Bashën: Për ata që dje isha “hero” sot jam tradhëtar! Do bëj publik propozimin tim

Apeli i la pa vulë/ Kreshnik Çollaku braktis Bashën: Për ata që dje isha “hero” sot jam tradhëtar! Do bëj publik propozimin tim