Kërcënoi me pushkë xhaxhanë e tij pas konfliktit për pronat, arrestohet 29-vjeçari në Shkoder

Një 29-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Shkodër, pasi kërcënoi me armë xhaxhain e tij për shkak të një konflikti që kishin për pronat.

Një konflikt i nisur për shkak të disa mosmarrëveshjeve mes nipit dhe xhaxhait për ndarjen e pronave ka agravuar duke përfunduar deri në kërcënim me jetë.

Gjatë sherrit 29-vjeçari, e ka kërcënuar xhaxhain tij se do ta vriste duke i drejtuar pushkën.

Më të marrë informacion për konfliktin, policia ka shkuar menjëherë në vendin ngjarjes dhe  ka arrestuar në flagrancë 29-vjeçarin Elvis Kosuri.

Arma me të cilën u krye kanosja, fishekë luftarak dhe një sasi lënde narkotike cannabis sativa që u gjetën në banesën e të arrestuarit, u sekuestruan nga policia nën cilësinë e provës materiale

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas