Kërkoheshin nga Italia dhe Spanja për vrasje, grabitje dhe trafik droge, finalizohet ekstradimi i 3 shqiptarëve të arrestuar (EMRAT)

Ditën e sotme (10 shkurt) është finalizuar ekstradimi drejt Italisë dhe Spanjës i 3 shqiptarëve të arrestuar që kërkoheshin nga autoritetet e 2 vendeve për veprat penale të vrasjes, grabitjes dhe trafikut të drogës.

Mes të ekstraduarve drejtalisë, është edhe Shkëlzen Keqi (Deliu), 41 vjeç i cili akuzohet se në datën 18 gusht 2022 në Piza të Italisë, ka vrarë bashkëkombasin e tij, Elson Kolaverin, i cili sapo kishte dalë nga burgu. Keqi u arrestua në Fushë-Krujë në shtator të vitit të kaluar. 

Gjithashtu u ekstradua drejt Italisë, Daniel Gjoni., 23 vjeç. I riu akuzohet se në muajin gusht të vitit 2023, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, dyshohet se ka dhunuar dhe rrëmbyer, të rinj, për t’i grabitur.

Ndërsa u ekstradua në Spanjë 34 vjeçari Dienis Hoxhaj (Haskaj) (Jazaj). Gjatë vitit 2023, si pjesëtar i një grupi kriminal, ka qenë implikuar në veprimtarinë e kultivimit të bimëve narkotike, në ambiente të mbyllura, nëpërmjet lidhjeve ilegale të energjisë elektrike. Grupit kriminal ku bënte pjesë 34-vjeçari, i janë sekuestruar 13 196 bimë narkotike cannabis sativa.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Renditja/ Egnatia 'blindon' kreun, mposht 2-1 Partizanin! Dinamo fiton 2-0 ndaj Erzenit dhe nxjerr Tiranën nga 'lufta' për titullin

Renditja/ Egnatia 'blindon' kreun, mposht 2-1 Partizanin! Dinamo fiton 2-0 ndaj Erzenit dhe nxjerr Tiranën nga 'lufta' për titullin