Kërkohet përjashtimi i Berishës, Ramës dhe Bashës/ Byroja e Kuvendit mblidhet në 18:30

Kërkohet përjashtimi i Berishës, Ramës dhe Bashës/ Byroja e Kuvendit mblidhet në 18:30

Ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit pas thirrjeve kërcënuese gjatë seancës së sotme në Kuvend se "nëse maxhorancë nuk miraton Vettingun në politikë, djemtë të rrëmbejnë armët". Kërkesa është bërë nga grupi parlamentar i PS. Por PS kërkon edhe përjashtimin e Lulzim Bashës pas incidentit të deputetit Endri Hasa i cili goditi me vezë kryeministrin Edi Rama në foltore. Nga pamjet filmike rezultoi deputeti Hasa vezët i mori nga xhepi i palltos së Lulzim Bashës. Por njëkohësisht edhe grupit parlamentar demokrat kërkon përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për fjalorin fyes seancën e djeshme të Kuvendit. Byroja e Kuvendit do mblidhet sot në 18:30 për të vendosur për kërkesat e grupeve parlamentare.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, Ministria e Jashtme shqiptare: Ngushëllimeve familjarëve që humbën të dashurit, mendimet tona janë me ta