Kërkoi 50 mijë lekë për Pfizer, Braçe revoltohet ndaj mjekut në Kavajë: Shitja e mundësisë për t’u vaksinuar është e neveritshme! Kjo histori të marrë fund

Ish-zëvendëskryeministri, Erion Braçe

Ish-zëvendëskryeministri, Erion Braçe “ka ndëshkuar” përmes fjalëve rastin e “neveritshëm” i cili u bë publik mbrëmjen e djeshme, lidhur me shkeljen e të drejtës së përfitimit falas të vaksinës anti-COVID.

Bëhet fjalë për mjekun na Kavajë, që nuk ngjante aspak si një mjek! Me cigare në dorë, pa uniformën e bardhë dhe me betimin e hipokratit që dukej sikur nuk e kishte bërë asnjëherë!

50 mijë lekë për një vaksinës falas?! Kaq kërkonte “mjeku” në Qendrës Shëndetësore Luz I Vogël në Kavajë.

Braçe shprehet se shitja e mundësisë për t’u vaksinuar është e neveritshme.

Ai kërkon me ngulmë dhe i revoltuar që kjo histori të marrë fund!

Pavarësisht se ish-zëvendëskryeministri duket i “tronditur” nga rastri i Kavajës, nuk harro të theksoi se KY person nuk mund të njollosë dhe të rrëzojë përdhe punën e palodhur e shumicës dërmuese të mjekëve dhe infermierëve dhe sanitareve shëndetësore.

“Janë ata qe në më shumë se një vit e gjysmë janë heronjtë e vërtet të një beteje të rrezikshme dhe për jetën e tyre”, shkruan Braçe.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Shahu’ i dy superfuqive, SHBA skeptike ndaj Kinës për çështjen e Tajvanit: Nuk mund t’i zëmë besë, nuk kanë miq as aleatë