‘Kërkoi arrestimin tim’/ Ambasadorja e BE, Vlahutin i përgjigjet Berishës: Trillim!

Sali Berisha dhe Romana Vlahutin

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka reaguar pas akuzave të ish-Kryeministrit Sali Berisha, se ambasadorja Romana Vlahutin i kishte kërkuar ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla arrestimin e tij.  Delegacioni i BE në një reagim për Klan, i cilësoi deklaratat e Berishës si trillime të pabaza.

“Bashkimi Europian nuk komenton rreth trillimeve, të cilat janë krejtësisht të pabaza”

Ambasada e BE në Tiranë

Berisha deklaroi mbrëmë se ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin i kishte kërkuar ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla arrestimin e tij.

Ambasadorja Vlahutin i ka kërkuar zotit Llalla arrestimin tim. Unë e besoj plotësisht këtë sepse zoti Llalla i ka thënë Nishanit se zonja ka ardhur në zyrë dhe ka kërkuar arrestimin e Berishës. Unë këtë e kisha marrë vesh nga ambasadorë të huaj por as që e kisha vlerësuar. Unë e besoj 100% se çfarë ndodh, se kur ke fiksime dhe komplekse nuk di të ndalesh.

Një ditë para disa muajsh u thotë ambasadoreve të BE mos hajdeni në emision me telefona se 4 kate më poshtë është Berisha dhe na regjistron. Që një ambasadore të arrijë deri këtu ose është e sëmurë dhe ka obsesione. Kur mora vesh të dytën them që kjo që unë e kam quajtur Guvernatore është e aftë të bëj cdo përpjekje por s’mund ta transpozoj ne rastin e ambasadorit Lu se këtu e vërteta..nuk e di

Sali Berisha

 • Sondazhi i ditës:

  Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento

Komente

 • Erik: 14/04/2018 08:22

  Berisha eshte nje trillues i lindur, pjelle e nje regjimi komunist me rrenje ne agjentura sllavo-ruse. Po nuk doli nga politika ky bastard, ky vend vetem konflikte do shohi.

  Përgjigju
 • Goni: 14/04/2018 04:18

  Ai,e ka ushqim provokimin. Ju lutem Zonja Ambasadore e Europës,mundohuni ti shmangeni Atij.Ai tani është si pantera në cep të një këndi dhe mundohet të "kafshojë" cilindo. Ne si popull Shqiptar,ju jemi Juve dhe Europës që ju përfqësoni shumë mirnjohës,(packa se kemi dhe njerëz që kanë gëlltitur corbë të prishur). Ju lutem,mos na paragjykoni. Tek e fundit,ne jemi mjaft popull vital,por ja që ne historikisht,jemi bërë tradhtatar të vetvetes,apo dikë e dhunojnë të na prishë me të gjithë. Zonjë,ju lutem mos na përgjithmo. Respekte per Ju Zonjë.

  Përgjigju
 • Demokrati: 14/04/2018 04:13

  C fare bejne qe nuk te burgosin akoma .Kriminelet si ty arrestohen .

  Përgjigju
 • Ceço me Biçak: 13/04/2018 23:24

  Ti duhesh te rjepesh i gjalle o vrases barbar.

  Përgjigju
 • Emigranti: 13/04/2018 22:02

  Me ato poshtersira qe ke bere popullit shqiptar dhe vendit tij SALI krimineli nuk te lane as uji i detit.Zemra dhe shpirti jote i zi eshte e brumosur nga nje kulture kriminale sa ve ne dyshim se mund te jesh njeri.Njerez dashakeq si ty izolohen ne cmendine se peraqet rezikshmeri per publikun. Numuro sa ke vrare? Kush djeg,shkaterron dhe fale vendin te huajve pa pike pergjegjesie.Vetem nje i cmendur. Je njeri me rrezikshmeri te madhe per popullin dhe vendin.Duhet te izolohesh e te vdeseh ne burge si nje qen.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Nuk i kam trajtuar kurrë njerëzit si plaçkë', Braçe: Çdo votë për PS e pastër, me djersë dhe pa zarfe