Këshilli i Aderimit shpall Mbretin Charles III sovranin e ri! Princi William dhe Mbretëresha Camilla nënshkruajnë deklaratën, ja çfarë po ndodh

Këshilli i Aderimit shpall Mbretin Charles III sovranin e ri! Princi William dhe Mbretëresha Camilla nënshkruajnë deklaratën, ja çfarë po ndodh

1662802010_KeshilliiAderimit1.png

Princi William dhe Mbretëresha bashkëshkorte Camilla nënshkruajnë deklaratën teksa Këshilli i Aderimit ka shpallur Charles Mbret.

Me zhvillimin e Këshillit të Aderimit, Princi i Uellsit ishte i pari që nënshkroi shpalljen, i ndjekur nga Queen Consort, Camilla.

Këshilli, i cili po transmetohet në televizion për herë të parë në histori, shpalli zyrtarisht Charles III Mbret.


Lajmi kryesor:

Epoka e re e Mbretërisë së Bashkuar! Këshilli i Aderimit shpall Charles III mbret! Funerali i Mbretëreshës më 19 shtator


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)