Kievi: 31,250 ushtarë rusë të vrarë që nga fillimi i pushtimit

Kievi: 31,250 ushtarë rusë të vrarë që nga fillimi i pushtimit

Rreth 31,250 ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit, sipas ushtrisë së Kievit. 

Në përditësimin e saj për humbjet e deritanishme të Moskës, ushtria ukrainase tregon se 213 luftëtarë, 176 helikopterë dhe 551 dronë janë rrëzuar gjithashtu pas 103 ditësh konflikti. 

Për më tepër, forcat e Kievit pretendojnë se kanë shkatërruar 1,386 tanke ruse, 690 artileri, 3,400 automjete transporti të trupave të blinduara, 125 raketa lundrimi dhe 13 anije.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Lavrov: Sa më i gjatë të jetë diapazoni i armëve të dërguara në Kiev, aq më shumë do të përparojmë! Marrëveshja e parë mes Rusisë dhe Turqisë për grurin


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Sherr mes të miturve në shkollën ‘Jashar Hoxha’ në Paskuqan, 15-vjeçari godet me thikë bashkëmoshatarin

Sherr mes të miturve në shkollën ‘Jashar Hoxha’ në Paskuqan, 15-vjeçari godet me thikë bashkëmoshatarin