Kievi, kryeqyteti evropian i frikës! Sulmi shkatërroi pallatin dhe la pas copëza të përditshmërisë së njerëzve të thjesht, jeta e tyre nuk është më e njëjtë

Kievi, kryeqyteti evropian i frikës! Sulmi shkatërroi pallatin dhe la pas copëza të përditshmërisë së njerëzve të thjesht, jeta e tyre nuk është më e njëjtë

Kievi është shndërruar në qytetin e errësirës dhe frikës prej tre ditësh.

Sulmi rus mbi një pallat me apartamente ngjan me një skenë të shkëputur nga një film lufte. Është me të vërtet një mrekulli që nuk ka raportime për vdekje.

Yuri një grua e zonës, teksa po fliste për sulmin mbi këtë ndërtesë në fotografi, tha se nuk kishte t lënduar pasi pjesa më e madhe e tyre i kanë braktisur shtëpitë, qytetin, madje shumë prej tyre kanë ikur edhe nga shteti.

"Nuk është mrekulli. Shumica e njerëzve ishin në strehimore ose janë larguar tashmë.", tha ajo.

Sulmi ra mbi jetën e njerëzve të thjesht dhe pas...la copëza të përditshmërisë së tyre. Një libër, një fotografi dhe një tastierë.

Një familje me fëmijë të vegjël kaloi me nxitim, me çantat në krah dhe një karrocë fëmijësh. Pastaj u zhduk...u futën në një furgon dhe ikën. Në këtë kryeqytet evropian, ekziston një ndjenjë e vërtetë se askund nuk është i sigurt.

 


Lajmi kryesor:

Ukrainasit rezistencë pushtimit rus! Moska nis sulm ajrore mbi Kiev: Negociatat dështuan! Perëndimi mban fjalën, armë drejt Ukrainës!


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja e varrezave: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja e varrezave: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë