Kievi: Rusët po përparojnë drejt Kharkivit

Kievi: Rusët po përparojnë drejt Kharkivit

Rusët po përparojnë, ndonëse ngadalë drejt Kharkivit, qytetit të dytë më të madh në Ukrainë që ndodhet në veri të Donbass.

Lajmi u bë i ditur nga Shefi i kabinetit të Presidentit Volodymyr Zelensky, Oleksiy Arestovych në një telivizion.

“Trupat ruse në zonë kanë marrë përforcime të reja dhe kanë mundur të arrijnë sukses në terren, por për fat gjërat nuk po ecin shpejt dhe për momentin ajo ka mohuar pushtimin rus të Saltovit të Vjetër, në lindje të vendit”, tha Arestovych.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Kievi: Rusët po përparojnë drejt Kharkivit! Zelensky kritikon vonesat e Berlinit për armët! Zelensky i kërkon perëndimit sisteme të armëve anti-raketë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan