“Kisha frikë se s’do të shihja më por më kanë dhënë shpresë”! Fjalët prekëse të policit që u dëmtua në sy nga protestat e dhunshme

“Kisha frikë se s’do të shihja më por më kanë dhënë shpresë”! Fjalët prekëse të policit që u dëmtua në sy nga protestat e dhunshme

Polici i plagosur në spital

Prekëse kanë qenë fjalët e policit Fadil Allaraj, i cili ka ka kaluar një operacion të vështirë në sy, pas dëmtimit të rëndë që mori gjatë ditës së parë të protestës së zhvilluar për vrasjen e 25 vjeçarit Klodjan Rasha.

Gjatë bisedës që zhvilloi mbrëmë me Kryeministrin Rama, i cili e vizitoi ën QSUT, Allaraj ka thënë "Më e keqja kaloi. Kisha frikë se nuk do të shihja më fare. Në Turqi më kanë dhënë një shpresë”.

Kryeministri Rama vizitoi mbrëmë në spital policin Fadil Allaraj i cili ka ka kaluar një operacion të vështirë në sy, pas dëmtimit të rëndë që mori gjatë ditës së parë të protestës së zhvilluar për vrasjen e 25 vjeçarit Klodjan Rasha.

Rama i premtoi atij dhe familjarëve se polici ndërhyrjen e dytë do ta bëjë në Turqi, dhe tashmë pas operacionit të parë është në gjendje më të mirë.

Ndërkohë që babai i policit, teksa po bisedonte me Ramën, i prekur u ka kërkuar protestuesve që ta ulin dorën.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ema: 12/12/2020 15:32

  Zoti te shpetoi jeten e ishalla edhe syrin e ke peshqesh nga presidenti

  Përgjigju
 • Tirona: 12/12/2020 14:51

  Sherim te shpejte o djale . Gazetare! beni nje artikull duke vendosur dy fotografi perballe njeri tjetrit, ku njeri te jete huligani dhe terroristi Stresi dhe tjetri polici Fadil Allaraj.... dhe ky artikull te qendroje deri ne diten e zgjedhjeve......

  Përgjigju
 • Roza: 12/12/2020 14:12

  Sherim Te shpejt, respekte per ju uniformat blu te shtetit. Shpresat per qetesi kunder rebeleve dhe hijenave Te cmendura.

  Përgjigju
 • LORA: 12/12/2020 13:00

  Lus Zotin qe efektivi i policise Fadil Allaraj te rikuperoje plotesisht shikimin.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Sulm me armë ambasadës së Azerbajxhanit në Iran, vritet shefi i sigurisë

Sulm me armë ambasadës së Azerbajxhanit në Iran, vritet shefi i sigurisë