Kishin kryer disa grabitje, 3 shqiptarët në Belgjikë përplasin makinën teksa tentonin arratisjen! Policia i ndjek me helikopter, arrestohen dy persona

Kishin kryer disa grabitje, 3 shqiptarët në Belgjikë përplasin makinën teksa tentonin arratisjen! Policia i ndjek me helikopter, arrestohen dy persona

Përplasja e makinës së shqiptarëve

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia belge në zonën e quajtur Kortenbergsesteenweg. Ata akuzohen se janë autorët e një sërë grabitjesh të ndodhura në këtë zonë. Mësohet se policia ka qenë në ndjekje të tre personave. Në momentin që këta të fundit kanë kuptuar se po ndiqeshin nga policia, kanë tentuar të arratisen.

Gjatë tentativës për t’u larguar kanë përplasur makinën e tyre dhe më pas janë arrestuar nga policia. Por njëri prej shqiptarëve ka arritur të arratiset.

Sipas mediave të huaja, policia belge ka përdorur helikopteër për të ndjekur shqiptarët,. Në momentin që u kontrollua makina në të cilën ndodheshin, u gjetën disa prej sendeve të vjedhura nga të arrestuarit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi