Kishte përshtatur lokalin për baste sportive, arrestohet 54-vjeçari në Vlorë

Kishte përshtatur lokalin për baste sportive, arrestohet 54-vjeçari në Vlorë

Kompjuteri i sekuestruar

Një 54-vjeçar me iniciale A. D nga Vlora ka rënë në prangat e Policisë, pasi gjatë kontrollit të lokalit në pronësi të tij, në lagjen "Osman Stafa " u zbulua se kishte përshtatur ambientet e lokalit për organizimin e lojërave të ndaluara, basteve sportive.  

Gjatë kontrollit u sekuestrua kompjuteri që përdorej për zhvillimin e aktivitetit të ndaluar.

Mbi 54-vjeçarin e arrestuar rëndojnë veprat penale:  "Organizimi i lotarive të palejuara", "Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara" dhe "Fshehja e të ardhurave".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ymeri: 04/06/2022 18:45

    C'DONI NE VLORE,,,,KENI TIRANEN PLOT ME KETO KAFE QE VENDOSIN BASTE ME TELEFON,,,NGA PRONARI I KAFES...10 m nga marketi joena anash ,, eshte nje kafe qe vendos baste...mjaft te pyesesh....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United