Kishte thyer 'arrestin e shtëpisë' dhe ishte 'strehuar' te e dashura, në pranga 23-vjeçari shqiptar në Itali! Tentoi të arratisej nga çatia kur policia shkoi për ta arrestuar

Kishte thyer 'arrestin e shtëpisë' dhe ishte 'strehuar' te e dashura, në pranga 23-vjeçari shqiptar në Itali! Tentoi të arratisej nga çatia kur policia shkoi për ta arrestuar

Foto ilustruese

ITALI- Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Scicli të zonës së Raguzës. I riu, i papunë, i cili ishte në arrest shtëpie, ishte larguar nga banesa ku i ishte përcaktuar nga autoritet për të qëndruar.

Ndërkohë, gjatë kësaj kohe kur nuk kishte asnjë gjurmë prej tij, 23-vjeçarit, masa e sigurisë e arrestit në shtëpi ishte hequr dhe zëvendësuar me regjimin e paraburgimit.

Falë një hetimi të gjatë, karabinierët arritën të lokalizonin të arratisurin në shtëpinë e të dashurës së tij, e cila ishte po ashtu shqiptare, në Sampieri. Me mbërritjen e policisë, 23-vjeçari ka tentuar të ikë në këmbë, duke u ngjitur në çatitë e shtëpive aty pranë. Pas një ndjekjeje të gjatë, ata rrethuan dhe e bllokuan të riun ku më pas dhe e arrestuan.

Gjatë kontrollit u gjet një sasi e madhe cigaresh, duhan, kesh dhe celularë. I gjithë materiali u sekuestrua dhe po vijojnë hetimet për të konstatuar origjinën e mundshme të paligjshme. I riu u dërgua në burg. Ai duhet të vuajë një dënim të mbetur prej 5 vjet, 4 muaj e 28 ditë burg. Gjithashtu, u dënua me gjobë prej 12,400 euro dhe dëbim nga territori i shtetit, për krime kundër pasurisë si vjedhje, përfshirë ato të rënda, posedim dhe tregtim droge.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dortmund bën për 'Aspirina' Leverkusenin, dy gola fusin verdhezinjtë në 'vallen' e titullit

VIDEO/ Dortmund bën për 'Aspirina' Leverkusenin, dy gola fusin verdhezinjtë në 'vallen' e titullit