Klosi: 130 mijë veta nga operatorët turistikë kanë marrë pagën e luftës

Ministri Klosi tha se deri tani 130 mijë persona nga operatorët turistikë kanë marrë pagesën prej 40 mijë lekë nga paketa e dytë financiare.

"Paketa e dytë i dha mbështetje 100 % të gjithë hoteliereve me pagat e luftës dhe shumica e ka marrë. Paga e luftës prej 40 mijë lekë, deri para pak ditësh është marrë nga 130 mijë veta", tha Klosi.


Lajmi kryesor:

Klosi në 'Repolitix' pranon dështimin me mbeturinat në lumenj: T'i vëmë gishtin kokës! Qytetarët të denoncojnë faturat e 'kripura' në bregdet!


I.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja