KLP miraton drejtuesit e përkohshëm të disa prokurorive, emërohet edhe Donika Preli në Tiranë

Donika Preli

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur caktimin e përkohshëm në pozicionet e Drejtuesve të Prokurorive, në Mat, Dibër, Kukës dhe Elbasan.

Konkretisht janë përcaktuar:

Abaz Muça, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat;

Rifat Kojku, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër;

Rita Gjati, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës si dhe

Kreshnik Ajazi, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan.

KLP ka vendosur gjithashtu edhe caktimet e parakohshme në pozicionin e prokurorit, konkretisht:

Anton Martini, prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë;

Donika Prela, prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për të cilën KPA do të dalë me një vendim ditën e nesërme.

Alma Bramo, prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.

Gjatë seancës, Këshilli miratoi projekt- aktin për mbarimin e statusit për shkak të dorëheqjes së magjistratit z. Bujar Hoxha, prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe raportin për analizimin e aftësive profesionale të subjektit të rivlerësimit z. Bardhok Lleshi, i cili do t”i dërgohet KPK dhe OMN.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Kina i përgjigjet vërejtjeve nga Filipinet mbi ndikimin në detin jugor: Pretendimet e Kinës nuk do të cënojnë fqinjët e saj