Klubi i Premier League nuk heq dorë nga Ernest Muçi

Klubi i Premier League nuk heq dorë nga Ernest Muçi

Ernest Muçi

Ernest Muçi në shkurtin e këtij viti la Legian e Varshavës dhe firmosi për tre vite e gjysmë me Besiktasin në Turqi. Megjithëse vetëm pak javë nga ndërrimi i ambientit, klubi i Aston Villas në Premier League nuk heq dorë nga 22-vjeçari shqiptar.

"Fanatik" në Turqi bën me dije se pas sulmuesit të Kombëtares janë sërish anglezët që do provojnë të ofrojnë deri në 15 milionë euro gjatë verës.

Djaloshi i Kombëtares është përshtatur mirë në ekipin e ri dhe menjëherë ka fituar fanellën e titullarit dhe dashurinë e tifozëve me paraqitjet e tij. Për arsyen e interesimit të lartë për Muçin, Besiktas është në kërkim të një sulmuesi të ri për t'i paraprirë situatës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

IKMT aksion në Tushemisht për prishjen e objekteve pa leje! Kryeinspektori: Pastrojmë bregun e liqenit

IKMT aksion në Tushemisht për prishjen e objekteve pa leje! Kryeinspektori: Pastrojmë bregun e liqenit