Kohë dezertimesh, por Milan jep mbështetjen për Superligën: Evolucioni është i domosdoshëm

Milan është skuadra e radhës që ka reaguar në lidhje me dështimin e Superligës europiane. Edhe pse është koha e ‘dezertimeve’ Milan jep mbështetjen e saj për këtë ide, që nuk u formësua kurrë. ‘Djalli’ është i mendimit se duhen ndryshime në strukturën e futbollit europian.

KOMUNIKATA ZYRTARE E KLUBIT TË MILANIT

“Kemi pranuar ftesën për të marrë pjesë në projektin e Super Ligës me mendimin dhe qëllimin që të krijohet më e mira e kompeticionit Europian për të gjithë fansat nëpër botë. Ndryshimi nuk është i lehtë, por evolucioni është i domosdoshëm për të përparuar edhe në strukturën e futbollit Europian. Sidoqoftë, ne do të vazhdojmë të punojmë në mënyrë aktive për të përcaktuar një model të qëndrueshëm për botën e futbollit.”

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta publikon video nga Sllovenia me Osmanin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë-Serbi, liberalizimi i vizave për kosovarët nga BE të realizohet pa vonesa