U arrestua në 2019 për trafik droge në Itali, Gjykata e Shkodrës njeh vendimin, 45-vjeçari do vuajë dënimin në burgun e Reçit

Foto ilustruese

Foto ilustruese

SHKODËR- 45 vjeçari, Nikel Vuksani i arrestuar në vitin 2019 pasi ishte shpallu në kërkim ndërkombëtar nga Italia, do ta kryejë dënimin në vendin tonë.

Gjykata e Apelit Shkodër me vendimin e marrë ditën e djeshme ka vendosur që Domi Vuksani alias Nikel Vuksani ta vuajë në burgun e Reçit, Malësi e Madhe.

Ndaj tij rëndon akuza për veprat penale Trafikimi i narkotikeve, kryer në bashkëpunim ose më shumë se një herë", "Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale".

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Italia propozoi planin e paqes, Lavrov: Nuk është serioz