Kokaina në Spanjë, përgjimet zbulojnë shqiptarin, pronar i marketit në Itali

Kokaina në Spanjë, përgjimet zbulojnë shqiptarin, pronar i marketit në Itali

Policia italiane ka zbardhur detaje të reja mbi goditjen e bandës së kokainës që vinte nga Spanja, ku ishin të përfshirë edhe shqiptarë. Mediat fqinje shkruajnë se lënda narkotike vinte nga Spanja përmes Francës, e cila më pas paketohej dhe shitej me pakicë në vende të ndryshme.

Destinacioni final i drogës ishte një market i fruta-perimeve, pronar i të cilit ishte një shqiptar, emri i të cilit nuk është bërë i ditur ende. Nga hetimet, ka rezultuar se shqiptari, së bashku me kushëririn e tij, që kishte lidhje të forta me rrjetin e trafikut të drogës, prisnin lëndën narkotike dhe më pas e shpërndanin atë.

Banda e kokainës është zbuluar pas përgjimeve të policisë prej dy vitesh, ku ka rezultuar se ‘kokë’ e trafikut ishte një sicilian, që vepronte mes Rimini, Forli, Cesenatico dhe Cervia. Kanë qenë pikërisht përgjimet e karabinierëve që kanë nxjerrë zbuluar shqiptarin, pronar të marketit, ku dërgohej droga.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj