Kombëtarja Shpresa nuk ndalet, likuidon për herë të dytë Kosoven! Kundër Anglisë synohet ëndrra

Stadiumi "Fadil Vokrri" në Prishtinë, Kosovë

Kombëtarja Shpresa ka vijuar me rezultatet pozitive edhe pse në stol nuk ka Alban Bushin, te prekut me COVID. Sonte kuqezinjtë kanë fituar me golin e Çokajt 0-1 kundër Kosovës, duke marrë fitoren e tretë radhazi në grupin eliminator dhe të dytën kundër Kosvës. 

Askush nuk e priste por në ndeshjen e fundit kombëtarja shpresa ka shanse për tu kualifikuar në Europian. Gjithsesi për ketë duhet një mrekulli.

Me datë 17 kuqezinjtë do te luajne me Anglinë e vendit të parë ku duhet fituar me patjetër. Një detaj optimist është se tre luanët e kanë siguruar kualifikimin dhe ndaj kuqezinjve nuk kanë objektiv.

Por për të kapur vendin e dytë nuk mjafton kaq, pasi Austria në ndeshjen e fundit duhet të humbë ose të barazojë me Andorën. Ekziston edhe një mundësi tjetër. Barazimi i kuqezinjve me Anglinë dhe humbja e Austrisë, që në katër ndeshjet e fundit në grup ka marrë vetëm tre pikë.

Në rast kualifikimi do të jetë hera e parë për kombëtaren U-21 në Europian.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

M.City fiton superpërballjen, Chelsea asnjë gjuajtje në portë! M.United humb penallti në shtesë, mposhtet në shtëpi nga Aston Villa