Komisioni antikorrupsion, Sula: Kontroll mbi drejtësinë, doni të shpëtoni të akuzuarit nga radhët e PS

Ngritjen e komisionit anikorrupsion deputeti i PD Dashnor Sula, e ka cilësuar si një tentativë të mazhorancës për të kapur drejtësinë.

Nga foltorja re Kuvendit, ditën e sotme Sula u shpreh se arsyeja e vetme e ngritjes së komisionit është për të hequr shpërdorimin e detyrës nga Kodi Penal që të shpëtojnë nga drejtësia ata që akuzohen nga SPAK nga radhët e PS.      

“Ju po ngrini komisionin që do të kontrolloni drejtësinë, pse nuk u kujtuat para disa vitesh keni kaq vite në pushtet.  Flitet dhe diskutohet nuk e kemi në kontroll planin e malokëve tek SPAK, keni filluar të gjeni ku kanë njerëzit, pronat për ti bërë presion. Arsyeja që do të ngrini këtë komision është për të hequr shpërdorimin e detyrës nga kodi penal, sepse drejtues të lartë janë të akuzuar nga SPAK dhe ju doni që ta hiqni këtë gjë. Ju doni ta hiqni shpërdorimin e detyrës që të mos akuzohet asnjë nga SPAK.  Këtu fle lepuri.  Ju këtë po manipuloni”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Kuvendi miraton përbërjen e Komisioneve 'Antikorrupsion', e drejton Fatmir Xhafaj! Miratohet dhe 'Dezinformimi' me në krye Erion Braçen! 7 deputetët që votuan kundër


S.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kremlini: Kamala Harris, retorikë armiqësore ndaj Rusisë

Kremlini: Kamala Harris, retorikë armiqësore ndaj Rusisë