POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Noka dhe Salianji i sulen Veliajt, tentojnë ta nxjerrin me dhunë nga 'Media' (VIDEO)

Deputetët e PD, Flamur Noka dhe Ervin Salianji kanë tentuar të nxjerrin me dhunë nga mbledhja e komisonit të Medias, kryebashkiakun Erion Veliaj, i cili kishte shkuar për të raportuar për Teatrin Kombëtar. Albana Vokshi tha se Veliaj ishte i paftuar në komision, ndërsa sot, sipas saj, duhej të raportonte ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro e cila ishte gjithashtu e pranishme në mbledhje.

Kryetarja e Komisionit të Medias, Albana Vokshi debatoi ashpër me kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj që në nisje të mbledhjes. Vokshi ka kërkuar që në dëgjesën e sotme para Komisionit të ishte prezente ministrja Mirela Kumbaro, për të dhënë shpjegime lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar.

Bashkë me të ka qenë edhe Veliaj. Pas kësaj, Vokshi ka thënë se Rama i dërgon të dy bashkë Kumbaron dhe Veliajn për të manipuluar. Në këtë çast komisioni është përfshirë nga replikat, ku në debat ka ndërhyrë deputetja socialiste Milva Ikonomi. Seanca është ndërprerë për pak minuta, dhe ka rifilluar më pas, por krahas debateve nuk munguan as incidentet. Deputetët e PD, Flamur Noka dhe Ervin Salianji tentuan të nxjerrin me dhunë kryebashkiakun Veliaj. Pas disa minutash tensioni, kryebashkiaku Veliaj u largua vetë nga mbledhja duke përcjellë një mesazh për demokratët se Teatri i ri do ndërtohet.  

Veliaj: Mos gënje, je kryetare dhe kryegënjeshtare. S'jemi te partia e 'Babales' këtu.

Vokshi: Të nxjerr dhe përjashta. Mbylle, mbylle, mbylle! 

Albana Vokshi: Ai nuk mund të bëjë propagandë për bashkinë këtu. 

Milva Ikonomi: E kanë ftuar deputetetët e tjerë të komisionit. 

Vokshi: Ndërpritet mbledhja e komisionit. 

Veliaj: S’më nxjerr dot jashtë, keni frikë

Milva Ikonomi: Mos e ndërprit mbledhjen e Komisionit. Jemi ne shumica. Se ndërpret dot ti mbledhjen. 

Veliaj: Dështove si aktore. 

Vokshi: Mbylle gojën, mbylle gojën. Oficerë ju lutem nxirreni jashtë kryetarin e bashkisë. 5 minuta ndërprerje. 

Ikonomi: Jo jo, e kemi thirrur ne. E ka thirrur mazhoranca në zbatim të rregullores. 

Vokshi: Nuk vazhdon mbledhja pa dalë Erion Veliaj. Mos e ço zërin, ule zërin Milva. 

Milva Ikonomi: Nuk bëhet mbledhja me interpretimet e tua. 

Vokshi: Ai se prish dot mbledhjen e komisionit. Se rrëmben dot mikrofonin për reklamë me bashkinë. 

(Forcat e sigurisë hyjnë në sallë, ndërpritet për 5 minuta seanca)

Ora 11:23
Pas largimit të Veliajt, deputetët e PD-së ‘sqarojnë’ të vetëm në Komision: Na provokuan, ishte e stisur

Pas largimit të kryebashkiakut Erion Veliaj, nga seanca e komisionit të Medias, deputetët e PD-së të mbetur të vetëm në seancë kanë qëndruar të sqarojnë sipas tyre atë çfarë ndodhi.

Deputetët demokratë Ervin Salianji, Flamur  Noka dhe kryetarja Albana Vokshi, kanë thënë se përplasja ishte e planifikuar nga Veliaj dhe mazhoranca. 

Vokshi ka thënë se gjithçka ishte e stisur pasi Veliaj s’ishte i ftuar në sallë. 

Noka: Hajduti që iku vjen i paftuar.
 
Vokshi:
Ishte e qëllshme, sepse qeveria nuk do të përballet me pyetjet e opozitës.

Ora 11:11
Kaos tek Media/Veliaj largohet nga Komisioni: Teatri do ndërtohet 

Pas tensioneve, Erion Veliaj është larguar nga seanca e komisionit të Medias. Teksa largohej, Veliaj i ka siguruar demokratët se Teatri i ri do të ndërtohet. Noka: Jemi për qytetarët këtu, jo për oligarkët. Të kemi thirrur nesër për seancë. Dil. 

Vokshi: Kërkoj ndërhyrjen e Gramoz Ruçit. 

Veliaj: Nesër jam në Barcelonë për të marrë çmimin për sheshin Skënderbej.

Veliaj: Teatri do bëhet dhe do jetë Teatri më i bukur. Tirana do ndërtohet. Tirana do ndërtohet

Deputetët e PD-së: Dil jashtë, hajdut! Hajdut!

Pas Veliajt, nga Komisioni janë larguar dhe deputetët e PS-së.

Ora 11:00
VIDEO/ Salianji përplaset me deputetin socialist, i thyen mikrofonin Veliajt

Deputeti demokrat Ervin Salianji gjatë seancës dëgjimore sot në Komisionin e Medias është përplasur me deputetin socialist, Anduel Xhindi.

Gazetarja e Report Tv, Esiona Konomi ka raportuar gjatë ditës së sotme se Salianji i theu mikrofonin Veliajt në tentativë për ta nxjerrë jashtë nga Komisioni.

Gjatë sherrit, Salianji u shty edhe me punonjësit e Gardës. Mësohet se Salianji dhe Xhindi paralajmëruan njëri-tjetrin me fjalët “Ke për t’a parë, takohemi aty jashtë”.

Ndërhyrja e deputetëve demokratë bëri që tonet të qetësoheshin dhe dy deputetët të qëndronin të distancuar nga njëri-tjetri.Ora 10:51
Flamur Noka kërkon të nxjerrë me dhunë Erion Veliajn nga komisioni/VIDEO

Deputeti demokrat Flamur Noka, ka tentuar të qëllojë brenda seancës kryebashkiakun Erion Veliaj. Noka është ngritur në këmbë dhe është përplasur me punonjësit e Gardës.Debati: 

Veliaj: Sa më shumë i shatë lodrat, aq më bukur dolën lodrat

Noka: O Hajdut, o zogu i Tiranës, hajdut, hajdut, hajdut

(Flamur Noka çohet të qëllojë Erion Veliajn dhe ta nxjerrë jashtë.)

l.q./d.ba.
Komento

Komente

 • Enea: 19/06/2018 16:46

  Te pafytyre,te dhunshem me keq se Saliu,ptu rrace e felliqur

  Përgjigju
 • MINUSHE: 19/06/2018 14:46

  S'kane turp! merren me njeriun qe po I ndryshon faqen Tiranes, qe po e ben qytet te jetueshem si gjithe qytetet e botes...Po sa te kete NOKA e SALIANE...e GRIDA KESHTU DO SHKOJE POLITIKA JONE. Faleminderit Z.Veliaj per punen qe ben.

  Përgjigju
 • Zefi: 19/06/2018 14:40

  Duhen Alternativa për të ardhur në Pushtet dhe JO Rrugaçërira me lloj lloj Plehrash dhe Fundërrinash që duan të Vjedhin dhe Grabisin Shqiptarët ! PD dhe LSI janë bërë si ÇETË KRIMINELËSH dhe BANDA KUSARËSH , qê duan PUSHTETIN me Dhunë dhe pa VOTA !! PUSHTETI NUK Dhurohet O MAVRIJTË e ZINJË të PDsë dhe LSIsë !! I bëj thirrje Erjon Velisë që mos të shkoj më tek këto KOMISIONE që janë mbushur me HAJDUTË , KILLERA me Pagesë dhe BANDA KRIMINALE ! Respekte ERJON dhe FALEMINDERIT për gjithçka që ke bërë për Tiranën .

  Përgjigju
 • Berti i Abesë: 19/06/2018 13:55

  NUK MERET PUSHTETI ME HORRA , BANDITÉ DHE KRIMINELÉ ORDINERÉ ! BASHKIA E TIRANÉS DHE PUSHTETI MERET VETÉM ME VOTÉN E POPULLIT , JO ME ZÉNKA DHE RRUGAÇÉ QÉ KÉRKOJNÉ TÉ BÉJNÉ TÉ FORTIN NÉ INSTITUCIONET E SHTETIT ! PD NUK KA MÉ AS ARGUMENTA DHE AS ALIBIRA , PRANDAJ JANÉ ÇUAR NÉ SULM SI QÉN TÉ TÉRBUAR PÉR TÉ MARR PUSHTETIN ME DHUNÉ! HAHAHAHAHAH! PO JO MORE DITÉZINJÉ NUK MERET PUSHTETI ME DHUNÉ , SEPSE AJO KOHÉ KA IKUR ME KOHÉ! SHUSHUNJAT E PD KANÉ HUMBUR SHUMÉ EURO DHE DOLLAR NÉ BIXHOZ DHE BASTE SPORTIVE DHE DUAN PUSHTETIN ME PATJETÉR PÉR TÉ VJEDHUR DHE GRABITUR SHQIPTARÉT , DHE TÉ RIKUPEROJNÉ XHEPAT E TYRE NÉ KURRIZ TÉ SHQIPTARÉVE FUKARENJÉ DUKE I ZHVATUR DHE GRABITUR!PÉRSHÉNDES ERJON VELINÉ PÉR PUNÉN FANTASTIKE NÉ BASHKINÉ E TIRANÉS. URREJTJE PÉR HORRAT , RRUGAÇÉT , KRYE HAJDUTÉT DHE KILLERAT E PD .

  Përgjigju
 • Roza: 19/06/2018 13:53

  Erioni Veliaj yll dhe dielli i Tiranes, shembull per suksese qe po verbojne Salistet Nokistet e Bashistet. E shaken hajdut dhe te shkojne perpara ligjit er keto akuza, apo sja u mban se do hapur Pandora’s Box e I dalin krimet e veta e qerrojne syte e veta Gangsteret e Saliut ngrene doren kunser gardes se vendit. Le ta provojne ne Amerike e Europe te bejne gangon se sbarre i terheq Garda, Skane te zotet e mendjen dhe perdorin “forcen” . Ululi zoterinj e beni analiza me tru, ju kane zgjedhur ti jepni drejtim atij vendi

  Përgjigju
 • Denis: 19/06/2018 13:42

  Rrofté Erjon Veliaj . PD bashké me Gjakprishurit e tyre e kané vendin tek koshi i plehrave , atje ku i hodhi populli për gjithmoné. PD dhe LSI nuk kané pér tu ricikluar kurrrrrrrré mé , sepse populli éshté ndérgjegjésuar dhe e kupton shumé miré , qé hajdutét dhe banditét e PD dhe LSI jané rrezik kombétar dhe jané mé antishqiptar se kushdo tjetér! Respekt Erjon Velisé sepse kudo ku ka punuar Bashkia e Tiranés , ndyshimi duket me rrénjé .

  Përgjigju
 • Komentues i rastesishem: 19/06/2018 13:34

  Per sa kohe opozitat tona do tju propozojne shqiptareve, si alternative ndaj Rames dhe te veteve, individe rrugace si Noka dhe Salianji pushteti i Rames do te mbreteroje i qete, ne perjetesi. Prania e Kryetarit te Bashkise ne Komision ishte nje shans i arte per opozitat: me argumenta mund ta merrnin ne pyetje si edhe sa te donin. Zgjodhen sherrin e rruges, dhunen verbale dhe fizike, pikerisht ato sjellje per te evituar perseritjen e te cilave ne shoqeri dhe ne jeten e perditshme egziston figura e politikanit (ndermjetes per zgjidhjen e konflikteve shoqerore pa dhune).

  Përgjigju
 • Mallakastrioti: 19/06/2018 13:30

  RESPEKTE për ERJON VELIAJ! SUPER DJALË që e ka kthyer TIRANËN në kantier NDËRTIMI ! HAJDUTËT dhe TRADHTARËT e PDsë nuk jetojnë dot Pa Hedhur BALTË , Pa VJEDHUR dhe Pa VRARË Shqiptarët! MALLKUAR Qoftë PDja! RESPEKTE dhe FALENDERIME për BASHKINË e TIRANËS dhe në Veçanti KRYETARIN e saj ERJON VELIAJ! ERJON VELIAJ është SUPER DJALË që duhet marr SHEMBULL nga Kryetarët e tjerë KOKËBOSHA të Bashkive të tjera ! RROFSH ERJON VELIAJ , dhe mos u Spraps fare nga HAJDUTËT dhe KRIMINELËT e PDsë .

  Përgjigju
 • Pasha Shqipërin: 19/06/2018 13:06

  F noka nuk është gjak Shqiptari!

  Përgjigju
 • Demokrati: 19/06/2018 12:57

  Misioni i misionarit saliberishovic mbaroi .Ai mbasi shktateroi vendin i vuri nazmen cdo gjeje e ndertuar ne 50 vjet i vuri zjarin asaj qe populi ndertoi ne 50 vjet shkateroi arsim kulture shendetesi e cdo gje te mire qe beri populli ne 50 vjet e beri 0000 dhe e filloi ekonomine me 0000 veprimtari prodhuese .E la arken e shtetit me 00000 lek te akumuluara gjate 50 vjeteve duke e vjedhur ate per interesat e tij dhe uliganeve te pd .Misionari Saliberishovicshkateroj pd si te vetmen shprese per te bere vazhduar te ardhmen e vendit .Sot pd eshte nje grup uligantesh armiq te betuar te kombit qe skane te perbashket me figurat progresive te zhvillimit por te shkaterimit dhe te vjedhjes .Qellimi i ketyre uligandeve Flamur (pacaure) Noka dhe kompanie bantiteske si soj babaleeshte qe te shkaterojne cdo gje pozitive qe eshte ktijuar (por qe s ka )ne pd per ta lene ne opozite por opozite seshte se ajo shkateron .O demokratet e idealeve te dhjetorit ngrihuni dhe bjeruni kokes ketyre alabakeve qe nuk dine te shohin te ardhuren evropiane te vendit por jane zemer zinj dhe cmiranjoze te kombit .Jane agjente te huaj qe nuk e duan atdheun .Te veproje drejtesia due mbi te te bjere ligji .po kush ta drejtoje ligjin....Meta? Mjere populli .

  Përgjigju
 • tir: 19/06/2018 12:47

  Kryetare e Kom.Mediave?! Absurditeti me i madh ne kete vend te mallkuar! Kjo femer e ndyre me kujton shprehjen sa here i lexoj emrin , se nuk shihet me sy: "Tamam si shpretke lope". Po ku e gjetet kete lope te drejtoje median . Oh c' mban kjo toke! Motra e Vjollca Vokshit qe u degdis nga syte kembet, ka surrat te ofendoje Zotin Veliaj. Jane mbledhur ca Grida, Albana e ca Salianja per faqe n e zeze te ketij vendi.Te vjen te mallkosh veten pse ke lindur ne kete vend, kur lexon Babale, Sali-hale, Trebicke- goje pashperlare, Noke-gomar, InaRama- " lavire zyrash, jo vetem bulevardi". Po perse valle nuk behen kurre bashke dy (opozitare e pozitare) ne nje mendje per te miren e kombit? Cfare fare helmuese mbolli ky Sali plehra ne kete vend mor amani?!!

  Përgjigju
 • Hahaaaaaaa: 19/06/2018 12:08

  Flamuri thote Blenardi i ka breket me m**t.Po m**t qeni ama hahaha.

  Përgjigju
 • ce: 19/06/2018 12:07

  Keta plehrat e pd-se do ta marin pergjigjen shpejt vitin tjeter kur Erjon veliaj te zgjidhet perseri kryetar i bashkise se Tiranes ne zgjedhjet qe po afrojne dhe Strazua, gangsteri Muli huligani klevis dhe salianji te ngelen ne gropen qe po hapin vete ,,,,

  Përgjigju
  • Arbëri: 19/06/2018 12:52

   Ce, Kështu e ka kur i pret burgu këta huligan!

 • Lalka i Radanecit: 19/06/2018 12:06

  Bobo me loqka si Flamur Noka ne ecim para drejt Shpellave ku eshte pjelle ky birbo.Kot nuk i thone qe eshte babai mushkes.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 19/06/2018 11:59

  Po gamor ngeli krejt ky M*t Noka.

  Përgjigju
 • albturkistan: 19/06/2018 11:59

  miresevini ne albanistanin tone

  Përgjigju
  • Kafsha: 19/06/2018 12:32

   Ti rri në turko junanistsan duke larë halet e grekoturkut!

 • Blenard: 19/06/2018 11:51

  O flamur o trap i ben lali erit te fortin un ti kisha grisur breket me m*t qe vesh cdo mengjes o flliqesir

  Përgjigju
 • Cim tironci: 19/06/2018 11:46

  O Erion mbaj pak seriozitet ti Po bohesh me keq se Balla dhe Spiropali qe shtypin butonin play dhe nuk dine te pushojne llafe ne ere pa llogjike beju pak serioz se je dhe kryebashkjak dhe fjale jote vertete te zere vend

  Përgjigju
 • Qoqja: 19/06/2018 11:44

  Rroft e qoft boksjeri .llapazoni .spuuni i Sh .Q .P .NOKE TRIMI ulugani pa tru dhe pustileta e LULZIM HOLLANDEZIT .Mul trimi ish minister i mbrenshem kur lulzote repuplika e P D . LAZARATI nuk kishte byth te futeh ne Gnirokasetr jo ne Lazarat tani hidhet si gjeli kaposh ben trimin budalla .Jepi Mul vllai se perderisa ska shtet te lumte por vazhdo se do e gjejsh koken e kandilit .

  Përgjigju
  • Maks: 19/06/2018 11:57

   Me keta deputeta idjoter pd as per 10 vjet nuk vjen ne pushtet

 • Shtaza: 19/06/2018 11:41

  Ky burri Vokshi kur ulet të hajë, ha një shqerrë në vakt. Turp për një vend që të ketë një bajgë të tillë si Mul Nokërria, për deputet. Injorant e një zero me bisht!

  Përgjigju
 • Arsen: 19/06/2018 11:40

  O njerez, o popull, mos e lidhni fare me politiken, keni pare ose degjuar ju qe ne Tirane pronari i truallit ti japo ndertuesit token dhe te perfitoje prej saj vetem 5% te siperfaqes se ndertuar?! Jo, sepse minimumi per ate zone eshte 50%. Le tia jape Bashkia privatit per ndertim, por te marri prej tij 50% te siperfaqes se ndertuar dhe jo 5%. Duhet te kuptoni qe ata privatit do ja marrin ate 45%e mbetur, por problemi eshte se certifikata e pronesise do jete me emer te familjareve te tyre dhe jo ne merin tone, popullit. Qofshi mire!

  Përgjigju
 • tonin: 19/06/2018 11:28

  ky vokshi me duket si grua???

  Përgjigju
  • Albani: 19/06/2018 13:13

   Burr or ti, a si shef mysteqet e leshin e sqetllave

 • Shqiptari: 19/06/2018 11:26

  Kauzat e PD-s 1. Ish-bllokmenet 2. Po prishni parkun e liqenit 3. Çadra 4. Babalja 5. Teatri 6. Mos hapni negociatat me Shqiperine. " Mbeshtesni kete force se ju zgjidh hallet " Grupimi politik me i kualifikuar. Basha, Salianji, Grida, Balliu i mencur, Muli ect... nen udheheqjen e Berishes

  Përgjigju
 • Anonim: 19/06/2018 11:23

  Po per car mbahen mend keta Nokerat e kompani,vetem per te shkaterru jane

  Përgjigju
 • Deutschland: 19/06/2018 11:15

  O Parti Demokratike o gomer o plera nuk vini keshtu ju ne pushtet.

  Përgjigju
 • Kafsha: 19/06/2018 10:54

  Imagjinoni ç’farë shpirtzinj baj-ga, klasë politike baj-gë na ka rënë për pjesë.. Klasë politike fundërrinë pjellë e PPSH-së! Hëngshi kokat të shpëtojmë !

  Përgjigju