Konfirmohet, Thiago Motta do jetë trajneri i ri i Juventusit (Detajet)

Konfirmohet, Thiago Motta do jetë trajneri i ri i Juventusit (Detajet)

Thiago Motta

Thiago Motta do jetë trajneri i ri i Juventusit dhe firma në kontratë do jetë deri në vitin 2027. Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano konfirmon se 41-vjeçari dhe klubi bardhezi kanë rënë dakord për të nënshkruar sot, teksa konfirmimi do vijë gjatë javës.

Aktualisht italo-braziliani është në Portugali me pushime dhe akordi është gjetur prej kohësh, teksa ai u largua nga Bologna duke lënë klubin me një vend në Champions League edicionin që vjen.

Gjatë sezonit të fundit, Motta e drejtoi Bolognan në 42 ndeshje mes Serie A dhe Kupës së Italisë, ndërsa koleksionoi 21 fitore, 14 humbje dhe shtatë barazime, për një mesatare pikësh 1.83 për ndeshje.

I njohur për aktivizimin me Barcelonën, Atletico Madrid, Genoan, Interin dhe PSG-në, prej 2018 ai është fokusuar te trajningu dhe po ngjit shkallët drejt suksesit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol