Kontribuan për Kosovën/ Presidenti Thaçi dekoron 39 personalitete shqiptare në Tiranë (VIDEO)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dekoruar sot në Tiranë 39 personalitete të shquara shqiptare me dekoratën presidenciale “Urdhëri i Lirisë”.

Këto personalitete mësohet, se janë propozuar nga nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti me Urdhrin e Pavarësisë.

Ndër figuarat e dekoruara janë: Fatos Nano, Skëndër Gjinushi, Bashkim Fino, Sabit Brokaj, Fatos Klosi, Blendi Klosi, Ilir Cepani, Petro Koçi, Gazment Demi etj.

Lista e plotë:

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?

Komento

Komente

  • robi: 14/06/2019 12:35

    kete artur zheji kokqenin qe ben thirje per trazira dhe kryengritje per leshinelikes kot e keni dekoruar se eshte fytyre shume e urryer ne shqiperi,,,

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Masat anti-COVID/ Brataj për Report Tv: Deri më 1 shkurt nuk do të ndryshojnë! Jemi në monitorim të vazhdueshëm