Duhet të ishte në 'arrest shtëpie',  kapet 37-vjeçari në Tiranë! tenton të korruptojë policinë pasi kishte thyer masën e sigurisë

Duhet të ishte në 'arrest shtëpie',  kapet 37-vjeçari në Tiranë! tenton të korruptojë policinë pasi kishte thyer masën e sigurisë

Foto nga operacioni i policisë

TIRANË- Një 37-vjeçar me iniciale E.M., është vënë në poranagt e policisë pasi kishte thyer masën arrest shtëpie. Pasi u pikas nga policia e Tiranës, i riu ka tentuar të korruptojë policinë duke i ofruar një shumë parash. 37-vjeçari ishte në arrest shtëpie për korrupsion.

Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet për parandalimin e aksidenteve dhe shkeljeve të qarkullimit rrugor dhe ka vënë në pranga edhe 14 persona të tjerë 8 prej tyre në gjendje të dehur.

Më konkretisht, specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar 14 persona, nga këta: 8 prej të cilëve, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur, 3 u kapën në motomjetet përkatëse, pa leje drejtimi.  2 prej tyre pasi duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur, kanë humbur kontrollin dhe për pasojë mjetet kanë dalë nga rruga.

Ndërsa 1 drejtues është arrestuar pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, është përplasur me një mjet tjetër. 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ministri i Jashtëm i Serbisë në SHBA,  vizitë treditore në Uashington

Ministri i Jashtëm i Serbisë në SHBA, vizitë treditore në Uashington