Kontrollet e policisë në Berat, arrestohen 5 persona e vihen në hetim 1 tjetër

Në kuadër të operacionit të organizuar nga blutë e Beratit, gjatë postblloqeve të ngritura gjatë dy ditëve janë kapur dhe ndaluar disa persona si më poshtë: Në kuadër të këtij operacioni të policisë së Beratit janë arrestuar në flagrancë 5 persona për vepra të ndryshme penale, ndërsa një tjetër është vënë nën hetim në gjendje të lirë. Në prangat e policisë kanë rënë D.T,i cili u kap me disa doza me kokainë dhe cannabis sativa në automjetin e tij, A.H dhe K.H,që u kapën duke drejtuar motoçikletat pa leje drejtimi, L.V,që ishte shpallur në kërkim për veprën penale "Dhuna në familje" dhe K.K, pasi ishte me masën e sigurimit "Arrest në shtëpi" dhe gjatë kontrolleve u kap nga shërbimet e Policisë në një lokal. Gjithashtu, policia ka vënë nën hetim shtetasin E.H, pasi gjatë kontrollit iu gjet një dorezë metalike. Të gjithë këta persona janë kapur gjatë kontrolleve të ngritura që prej ditës së djeshme e në vijim.


Lajmi kryesor:

'Shqiponjat' dhe FNSH-ja në ditën e dytë të kontrolleve, zbarkojnë në Fier, Elbasan, Fushë-Krujë dhe Berat (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve