Të rinjtë 'braktisin' telefonat për lulet, ja kopshtet mahnitëse britanike

Të rinjtë 'braktisin' telefonat për lulet, ja kopshtet mahnitëse britanike

Kopsht me lule në Britaninë e Madhe

Kopshtet britanike të ofrojnë pamje çlodhëse për të gjithë turistët që i vizitojnë, relax dhe qetësi, por pas tyre fshihet punë e lodhshme dhe shumë përkushtim.

Kopshtarët tregojnë pasionin e tyre për lulet dhe se si me profesionalizëm ndryshojnë çdo ambient duke e tejmbushur me lule shumëngjyrëshe.

Të rinjtë britanikë tregojnë se si kanë hequr dorë nga jeta që bëjnë moshatarët e tyre, ato tashmë kujdesen për kopshtet me lule. Larg telefonave celularë por lidhja e fortë e tyre me natyrën.

Kopshtarët e rinj i kanë hedhur fotografitë e punës së tyre të arrirë nëpër rrjetet sociale duke tërhequr edhe m shumë fluksin dhe vëmendjen e turistëve të ndryshëm.

Kujdesi për lulet është ajo që i lidh me natyrën dhe dashurinë e madhe ndaj saj shprehen kopshtarët.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

PD mbledh sot kryesinë, krerët e degëve: Kryetari të zgjidhet brenda 15 korrikut! Bardhi: Të riorganizohet parti dhe negociata me Rithemelimin

PD mbledh sot kryesinë, krerët e degëve: Kryetari të zgjidhet brenda 15 korrikut! Bardhi: Të riorganizohet parti dhe negociata me Rithemelimin