Korçë/ 'Tërbohet' përroi në fshatin Goskovë, merr përpara fëmijën (VIDEO+FOTO)

Dëme të mëdha materiale janë shkaktuar nga shiu që ra mesditën e sotme në fshatin Goskovë të njësisë administrative Voskop të Korçës. Stuhia e shiut, mjaftoi që brenda 30 minutave të kthente makina përmbys, përmbyti një biznes privat si dhe rrëzoi pemë e mbuloi rrugët nga balta. 

Report Tv ka siguruar pamje ekskluzive nga dalja nga shtrati e përroit i cili ka shkaktuar një situatë apokaliptike.

Në një video e publikuar në rrjetet sociale nga Nardi Ymeri, pronari i një punishteje ku kryhen saldime shihet sesi uji vërshon dhe merr para çdo gjë.    

Rrjedha e fuqishme e ujit, mori para djalin që kishte kameran dhe e përplasi me disa hekura. Në video dëgjohet edhe zëri i djalit që kërkonte ndihmë nga i ati, ndërkohë që ky i fundit e sugjeron të mbahet pas disa hekurave. 

Banorët e zonës thonë se nuk kishin parë kurrë një tërbim të tillë nga ky përrua që kalon ngjitur me fshatin. Moti është normalizuar tashmë, ndërsa banorët janë përpjekur të rregullojnë atë çfarë ka lënë pas shiu.


Lajmi kryesor:

Mot i pazakontë në mes të korrikut/ Vdes i riu nga rrufeja në Gjirokastër, përmbytje dhe dëme në disa qytete (Foto+Video)


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

‘Pas shumë lutjesh, ai i tregoi se, kryetari i Degës së Brendshme, i kishte kërkuar që të spiunonte dy shokët e tij të ngushtë…’/ Dëshmia e rrallë e, ish-të burgosurit politik

‘Pas shumë lutjesh, ai i tregoi se, kryetari i Degës së Brendshme, i kishte kërkuar që të spiunonte dy shokët e tij të ngushtë…’/ Dëshmia e rrallë e, ish-të burgosurit politik