Korçë, aksidentoi për vdekje këmbësorin dhe u largua pa i dhënë ndihmë, në pranga shoferi

Korçë, aksidentoi për vdekje këmbësorin dhe u largua pa i dhënë ndihmë, në pranga shoferi

Makina e perfshire ne aksident

Ilia Vreto, 49-vjeç, banues në Prrenjas është arrestuar nga policia e Korçës, pasi përplasi për vdekje një këmbësor e më pas u largua nga vendi i ngjarjes.

Sipas policisë 49-vjeçari, mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor "Korçë-Pogradec", pranë fshatit Lumalas, Korçë, duke drejtuar automjetin tip "Volksëagen", aksidentoi këmbësorin Olger Zhuti, 39-vjeç banues në Korçë, i cili ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Ilia Vreto u arrestua për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit".

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

A janë ende miq? Luizi zbulon nëse e ka takuar Efin pas përfundimit të BBV

A janë ende miq? Luizi zbulon nëse e ka takuar Efin pas përfundimit të BBV