Korçë/ Ishte në kërkim, policia ndalon 37-vjeçarin

Korçë/ Ishte në kërkim, policia ndalon 37-vjeçarin

KORÇË - Një 37-vjeçar në kërkim, i identifikuar si Sidrit Baçe, banues në Korçë është ndaluar nga polica. Ai është dënuar me 3 vjet dhe 7 muaj burgim i akuzuar për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve", kryer në bashkëpunim.

Ndërkohë policia rrugore ka arrestuar flagrancë të identifikuarin me inicialet I. T., 42 vjeç, banues në fshatin Vishocicë, Devoll, pasi u kap në Bilisht duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi, njoftoi sot policia.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Korçës për veprime të mëtejshme.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'Çadra 30 euro më privon të ha drekën', ekspertja: Duhet turizëm i qëndrueshëm që gjeneron të ardhura për komunitetin

'Çadra 30 euro më privon të ha drekën', ekspertja: Duhet turizëm i qëndrueshëm që gjeneron të ardhura për komunitetin