Korçë/ Vdes në rrethana të paqarta 50-vjeçarja...i bëhet analiza për Coronavirusin

KORÇË- Një 50-vjeçare ka humbur jetën mbrëmjen e kësaj të mërkure në qytetin e Korçës në rrethana ende të paqarta.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se 50-vjeçarja vuante nga diabeti prej kohësh, e ndërsa kishte shfaqur probleme të frymëmarrjes gjatë shtrimit në spital, simptomë kjo e cila ka vënë në lëvizje mjekët e spitalit nëse bëhet fjalë për një rast me Coronavirus. Përgjigjet e analizave që prite të dalin ditën e nesërme do të japin një përgjigje të qartë mbi motivet e 50-vjeçares.

1583356830_koronavirus.jpg

Spitali i Korçës ku ka ndërruar jetë 50-vjeçarja

Ndërkohë që ky rast i dyshimtë ka bërë që spitali rajonal i Korçës së bashku me stafin mjekësor të marrin masat, edhe pse ende nuk ka asgjë zyrtare. Nga informacionet paraprake, mësohet se 50-vjeçarja nuk kishte udhëtuar së fundmi jashtë vendit, por nuk dihet nëse ka pasur kontakte me persona që vinin nga vende të prekura nga ky virus.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Papi: 05/03/2020 07:55

  Zeeerroooo coronavirus ne shqiperi Eshte propaganda e opozites Mjer ky popull,kush vuan me diabet dhe ipertension perqindja e vdekjes eshte te 10%

  Përgjigju
 • Çingapoku: 04/03/2020 22:36

  Plasi dhe korona virusi edhe këtejaaaa. Jo po mëqë u qa ai i OBSH-së dhe tha si ka mundësi që në shqipëri nuk ka asnjë rast me korona.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)